Wentylatory dachowe Suwałki

Czy wentylacja grawitacyjna to już przeszłość?

Niewątpliwie, wentylacja jest niezbędnym modułem zagwarantowania komfortowego środowiska w lokalu mieszkaniowym i użytkowym. W tej publikacji wyraźnie przedstawiono najistotniejsze trendy w branży na rok 2018 z punktu widzenia fachowca-praktyka.
   W czasach gdy dorastałem indywidualnym elementem odpowiedzialnym za wentylację była dziura w dachu nad miejscem w którym na klepisku było palenisko. Po pewnym czasie przyszła era otwieranych okien, kanałów wentylacyjnych a w dodatku rekuperatorów. Najnowszym krzykiem mody jest naturalnie wentylacja mechaniczna. Posiada ona szereg plusów, ale na nieszczęście posiada także pewne wady. Najistotniejsze żeby wszystko precyzyjnie przemyśleć, tak aby negatywy nie zatarasowały nam walorów jak to mawiał pewien działacz sportowy w znanym filmie.
   Nieodpartą wadą tego rozwiązania jest koszt zakupu drogich modułów takich jak wentylatory dachowe są nieodłącznym elementem wentylacji mechanicznej. Dzięki takiej wentylacji lokale są lepiej napowietrzanie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz a także od kierunku wiatru. Umożliwia to na lokalizowanie naszych inwestycji budowlanych w dowolnym miejscu i nie zmusza do sytuowania otworów okiennych tylko i wyłącznie w kierunku wiatru. Dzięki temu możemy na przykład mieć okna zorientowane w kierunku południowo-wschodnim na działce która jest bezwietrzna, a za jednym zamachem uniknąć zagrzybienia w mieszkaniu. 
   Wybierając właściwy wentylator dachowy należy zwrócić uwagę na artykuły, z jakich został zrobiony, cenę, efektywność energetyczną a także na certyfikat instytutu ITB.


Możliwość komentowania jest wyłączona.